piątek, 23 sierpnia 2013

Jak zacząć przygodę z decoupage?


Hej wszystkim ! :)
Obiecana notka o decoupage..
Na sam początek podziele wam ogólną dostępność podanych niżej produktów.

Market budowlany:Bardzo ważna rzecz, mianowicie farba akrylowa biała(tą obok kupicie w sklepie plastycznym albo w empiku).
Biała farba przyda sie każdemu do miksowania różnych kolorów, do nałożenia jej jako podkład i do wielu wielu innych. Farba akrylowa w dowolnym innym kolorze będzie przydatna do stworzenia kolorowego dzieła.


Najzwyklejsze pędzle, ja podzieliłam swoje - jeden do malowania farbą, inny do lakierowania, a ostatni do przyklejania. :)

Lakier do utrwalenia waszej pracy, polecam bardziej ten po prawej(akrylowy). Ma o niebo przyjemniejszy zapach niż jego młodszy brat(pachnie 5 razy mocniej od zwykłego lakieru do paznokci). W przypadku maluszka prace należało natychmiast wynieść na dwór(w moim przypadku balkon) gdyż zapach unosił się w całym pomieszczeniu.. W przypadku lakieru akrylowego nasza praca może pozostać w pokoju gdyż ma on ledwo wyczuwalny zapach.

Sklep plastyczny:Klej do decoupage, wszelkiego rodzaju gąbeczki.Serwetki. Możecie je kupić w sklepie plastycznym, na allegro.. Zazwyczaj 50-60gr za sztukę. W dowolnym supermarkecie możecie kupić serwetki pakowane po 20szt w naprawdę różnych przedziałach cenowych.Papier ryżowy. Jeśli chodzi o metodę przyklejania to różni się jedynie tym od serwetki że nie należy go rozwarstwiać i jest mniej podatny na zmarszczki.. Cena niestety jest dużo droższa gdyż kosztuję od 8zł za arkusz. Jest dużo tańszy na allegro ale jeszcze nie kupowałam tam :).Warto również mieć:
Przedmioty które będziemy malować a następnie przyklejać na nie serwetkę oraz papier ścierny.
Decoupage to bardzo ciekawa metoda która wyzwala w człowieku kreatywność. Do jej tworzenia możemy używać również spękacza(wyróżniamy dwa rodzaje, jednoskładnikowy i dwuskładnikowy), postarzacza..
Niestety nie posiadam ich więc nie dodam dla was zdjęcia.

Mały Bonusik:
Kolczyki wykonane niedawno przeze mnie :)

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga i mam nadzieję że, jeszcze odnajdę więcej czytelników :).


2 komentarze:

  1. Nie wiedziałam, że do dcp potrzebny jest specjalny klej :O ? B. pomocny post - myślę, że dzięki niemu każdy będzie wiedział jak zacząć swoją przygodę z decoupage :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Foto by me :D zrobisz mi coś kiedyś xD

    OdpowiedzUsuń